bizkimiz
 

  Özel Pembe Düşler Anaokulu Öğrencileri Hürriyet Gazetesi'nde…

Özel Pembe Düşler Anaokulu 4 yaş grubu öğrencileri ile 24 Şubat 2011 Perşembe günü Hürriyet Gazetesi Gaziemir Sarnıç tesislerine inceleme ve gözlem yapmak üzere gezi gerçekleştirildi.

Okulumuzun minikleri evimize, işyerimize gelen gazetelerin hazırlanış aşamalarını yerinde gözlemleyerek, sorarak öğrendiler.

   

 Pembe Düşler Anaokulu Öğretmenlerinin Hizmet İçi Eğitimleri Devam Ediyor….

26 Şubat 2011, Cumartesi günü. “Yaşayan, Öğrenen Okul:  Reggio Emilia, PYP ve Proje Yaklaşımlarının” karşılaştırmalı olarak ele alınıp; sorgulayan, araştıran, yaratıcı çocuklar yetiştirmenin öğelerinin tartışılacağı konferansa okulumuz yönetici ve öğretmenleri katılıyor.
Uluslararası Reggio Çocuk Ağı ve Avustralya Reggio Emilia Bilgi Değişim Derneği Kurucusu ve eski Direktörü olan konuşmacı Jan Millikan, aynı zamanda Monash Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Kendisi üniversite bursuyla Japonya’da kariyer yapmış;  Avustralya Eğitimciler Derneği ve Churchill burslarıyla akademik çalışmalarda bulunmuştur.

Konferansda ele alınacak konular:

 • “Sorgulayan, araştıran, kaynaklarını kullanan çocuk” profili nedir?
 • Çocuklar, öğretmenler ve aileler için dinlemenin ve beraber çalışmanın önemi
 • Sözel, görsel lisanı ve fiziksel çevreyi dinleyebilmek, okuyabilmek
 • Dokümantasyonun (belgelendirme) önemi: Çocukların konuşmalarının kaydedilmesi, fotoğraflama, çocukların fikir ve teorilerinin çizimleri hakkında düşünce yürütülmesi
 • Zengin hayali oyunlar, merak, sorgulama, araştırma, anlama ve bağlantılar kurmayı kolaylaştıracak bir çevre düzenleyebilmek
 • Reggio Emilia araştırma projelerinin Katz ve Chard’ın Proje Yaklaşımı’ndaki projelerle karşılaştırması
 • Reggio Emilia ve PYP Yaklaşımlarında planlama

Torunla İletişim…

Okul Psikoloğumuz tarafından  Büyükanne - Büyükbabalara yönelik “Torunla İletişim” konulu eğitim semineri verilecektir.  Eğitim seminerine dair tarih ve saat aşağıda yer almaktadır.

Eğitim Tarih ve Saatleri:

 • 04 Mart 2011 Cuma  10:00

Çocukla İletişim…

Okul Psikoloğumuz tarafından babalara yönelik “Çocukla İletişim” konulu eğitim semineri verilecektir.  Eğitim seminerine dair tarih ve saat aşağıda yer almaktadır.

Eğitim Tarih ve Saatleri:

 • 25 Şubat 2011 Cuma  10:00

Öğrencilerimizin Hürriyet Gazetesi Alsancak Tesislerini Ziyaretleri….…

4 Yaş grubu öğrencilerimiz 24 Şubat 2011 Perşembe günü Hürriyet Gazetesi Alsancak tesislerini öğretmenleri eşliğinde ziyaret edip, gazetenin oluşum ve basım aşamaları hakkında gözlem ve inceleme yapacaklar.

Ağustos Böceği İle Karınca…

Dünya Klasikleri arasında bulunan “Ağustos Böceği İle Karınca” adlı inter aktif tiyatro etkinliği 24 Şubat 2011 Perşembe günü okulumuzda gerçekleşiyor.

 Şirinler…

04 Şubat 2011 Cuma günü “Şirinler” adlı çocuk oyununu, 4, 5 ve 6 yaş grubu öğrencilerimizle birlikte izlemek üzere Hakan Çeken Kültür Merkezine gidiyoruz.  

Klasik şirinler karakterleriyle oluşturulan oyunda; yardımlaşmanın önemi, temizlik alışkanlıkları gibi birçok mesaj eğlenceli bir dille işlenmektedir.

  İzsu Gezisi…

Öğrencilerimizin yerinde görme, gözlem ve inceleme yaparak kalıcı öğrenme gerçeği çerçevesinde 01 Şubat 2011 Salı günü öğretmenleri rehberliğinde Urla İZSU’ ya gezi yapılmıştır.

 Ekmeğin Serüveni…

19 Ocak 2011 Çarşamba günü Urla Konal Ekmek Fabrikası’na  giden öğrencilerimiz ekmeğin, tarladan soframıza serüvenini yerinde görüp, öğrenmişlerdir.

Kardeş İlişkileri…

Okul Psikoloğumuz tarafından  “Kardeş İlişkileri” konulu eğitim semineri başlamıştır.  Üç oturumda gerçekleşecek eğitim seminerine dair tarih ve saatler aşağıda yer almaktadır.

Eğitim Tarih ve Saatleri:

 • 18 Ocak 2011 Salı 15:00-16:30
 • 15 Şubat 2011 Salı 15:00-16:30
 • 15 Mart 2011 Salı  15:00-16:30

  Bilinçli Tüketici…

Öğrencilerimizin yerinde görme, izleme ve inceleme yaparak kalıcı öğrenme gerçeği çerçevesinde alışveriş yapmayı, ödeme yapıp, para üstü almayı, sıra bekleme ve seçici olma ve bilinçli tüketici olmayı öğrenmeleri için URLA’da Bir Alış Veriş Merkezi’ne gezi yapılmıştır. 

 Küçük Bir Dilek, Kocaman bir Gülümseme…

Öğrencilerimizde toplumsal sorumluluk bilincini geliştirmek amacı ile, 4 Yaş grubu tarafından okulumuz öğrencileri arasında, “Küçük Bir Dilek, Kocaman Bir Gülümseme” sloganından yola çıkarak, bir kampanya gerçekleştirilmiştir.

Velilerimizin ve Urla Kızılay Şubesinin destek verdiği kampanyada gelen paketleri, 4 yaş grubu öğrencileri, öğretmen ve okul yönetimi 12 Ocak 2011 Çarşamba günü Urla Uzunkuyu İlköğretim Okulu öğrencilerine teslim etmek üzere götürmüşlerdir. Velilerimize ve Kızılay Şubesine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Urla Uzunkuyu İlköğretim Okulu’nu ziyaretimizde bizimle birlikte olan,  desteklerini her an yanımızda hissettiğimiz Urla Kaymakamı Sayın Şehmus GÜNAYDIN ve Urla Milli Eğitim Müdürü Sayın Erol UYSAL’a teşekkür ediyoruz.

Yeni Yıl Kartı…

Yeni yıla gireceğimiz günlerde çocuklarımız ailelerine yeni yıl kartı göndererek hem ailelerine nostaljik sürpriz yapmış, hem de mektup - kartpostal gönderme konusunda bilgilenmiş ve bu konuda görerek, yaşayarak deneyim kazanmaları için 21 Aralık 2010  Salı günü “Urla Merkez Postanesine” gezi yapılmıştır.

   

 İstanbul'da Sempozyum…

Özel Pembe Düşler Anaokulu Yönetici ve Öğretmenleri İstanbul’da Okul Öncesi Eğitiminde Farklı Yaklaşımlar ve Uygulamaları Sempozyumuna katıldılar.
(4-5 Aralık 2010,İstanbul)

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği tarafından 4-5 Aralık 2010 tarihlerinde İstanbul’da   düzenlenen ’Okul Öncesi Eğitiminde Farklı Yaklaşımlar ve Uygulamaları’ başlıklı  sempozyumda ülkemizin önde gelen eğitimcileri ve bilim insanları bir araya gelmiştir.
Yaklaşık 520 civarında özel okul öncesi eğitimi kurucusu, yöneticisi ve öğretmenin katıldığı sempozyumda yer alan 2 konferans, 4 panel ve 17 çalıştay da; farklı gelişen çocuklar, okul öncesi eğitimde öğretmen yetkinlikleri, öğrenci değerlendirme süreçleri, değişik eğitim yaklaşımları ve uygulama süreçleri ile okul öncesi eğitimde yaratıcılık konuları tartışıldı ve değerlendirildi.

Pembe Düşler Anaokulu eğitimcileri öğrencilerine çağdaş eğitim vermek için hizmet içi eğitimi önemsiyor.

  Ağız ve Diş Sağlığı Haftası…

22-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Çerçevesinde, 25 Kasım 2010 Perşembe günü Diş Hekimi Fatma BARTAN’ ın Urla’da bulunan muayenehanesine giden 4 yaş grubu öğrencilerimiz, hem ağız ve diş muayenelerini yaptırmış hem de sağlıklı diş bakımı eğitimi almışlardır.

Temel İletişim Becerileri…

Okul Psikologumuz Ayzen NEBOL’ un velilerimize yönelik “Temel İletişim Becerileri “ konulu eğitim ve danışmanlık çalışmaları 26 Kasım 2010 tarihinde başlamış olup, her ayın son salı günleri 15:00- 16:30 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Adı geçen çalışma 26 Mayıs 2011 tarihinde sona erecektir.

 Alsancak Atatürk Müzesi’ne Gidiyoruz…

10 Kasım Atatürk’ü Anma günü etkinlikleri çerçevesinde 12 Kasım 2010 Cuma günü, 5 ve 6 yaş grubu öğrencilerimiz Alsancak Atatürk Müzesini ziyaret etmişlerdir.

   

Tiyatroya Gidiyoruz…

25 Ekim 2010 Pazartesi günü Hakan Çeken Kültür Merkezinde Samsun Sanat Tiyatrosunca oynanan Kayıp Kar Tanesi adlı çocuk oyununu, 5 ve 6 yaş grubu öğrencilerimiz beğeniyle izlediler.

 Hayvanları Koruma Günü…

“4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” etkinlikleri çerçevesinde, okulumuz 5 Yaş grubu öğrencileri ile 04 Ekim 2010 Pazartesi Urla Vet Veteriner Kliniğine,  4 Yaş grubu öğrencileri ile12 Ekim 2010 Salı günü Urla La Fontaine Veteriner Kliniğine gezi yapılmıştır.